Vkládání obrázků

14. září 2008 v 14:52
Předem je třeba říci, že obrázky se dají vkládat dvěma způsoby, a to přes kartu Obrázky v panelu nástrojů nahoře, nebo rovnou v pasní textu... My si tu popíšemš oba dva způsoby a začneme prvním zmíněným, tedy přes kartu obrázky...

1. Takže Ať se nacházíte kde chcete, klikněte na kartu OBRÁZKY, co se vám otevře uvidíte na dalším screenu...;-)

2. Otevře se vám tedy tato nabídka. Jestli máte úplně nový blog tak tam žádné obrázky mít nebudete, takže těch, co sou na tom sreenu si nevšímejte...;-)...Spíš klikněte na Nový obrázek..a...

3. ...a tohle je výsledek naší prozatimní práce. Vidíte před sebou několik políček, musíme je akorát vyplnit....za chvíli vyplníme název a najdeme obrázek, který budeme vkládat...;-) TAkže klikněte na PROCHÁZET...;-)

4. A otevře se nám zkušenějším uživatelům velmi známé okénko, kde si najdeme vámi chtěný obrázek. Až ho najdete, klikněte na otevřít...;-)

5. Takže sme klikli na otevřít a v kolonce obrázek máme napsanou cestu k obrázku, toho už si nemusíme všímat. Teď je na řadě NÁZEV, který musíte bezpodmínečně vyplnit, jinak vás to nepustí dál, takže splňte požadavek a klikněte na ULOŽIT. ;-)

6. No a obrázek máme uložený...v další části návodu se podíváme jak ho dostat na blog...;-)

1. Takže...abychom obrázek dostali na web, je třeba udělat několik věcí...začneme tedy s tou první...
Dostaňte se do psaní článků a tam klikněte na zakrroužkovaný mylý čtevereček s obázkem stromu...

2. Otevře se vám okno podobné tomu minulému, akorát ve zmenšené podobě...pokud už obrázek máte nahraný podle návodu o pár řádků výš, vyberte ho a klikněte na něj. V opačném případě zvolte položku NOVÝ OBRÁZEK.

3. Nyní budeme postupovat na chlup stejně, ale i přesto tzo napíšu znova...vyberte tlačítko procházet...;-)

4. A opět najděte vámi požadovaný obrázek a kliněte na otevřít...

5. Po malé chvilce (až se obrázek načte, závisí to na jeho velikosti) uvidíte náhled obrázku, zvolíte zarovnání, tedy jestli bude na středu, vpravo vlevo..a vyplníte NÁZEV...opět pokud tak neučiníte, obrázek na blog nevložíte...a pokud jste už název obrázku vyplnili, stačí klinout na VLOŽIT a...

6. No a obrázekl je na svém místě...na blog ho dostanete tak, že kliknete úplně dole na své obrazovce na HNED ZVEŘEJNIT, nezapomeňte vyplnit rubriku, do které obrázek vložíte a je to;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama